Tepelné čerpadla NIBE

NIBEŠvédské tepelné čerpadlo NIBE se stane důležitou součástí vašeho domova. Špičkové technologie NIBE a více než třicet let zkušeností vám zajistí vysoce úsporné vytápění, ohřev vody, větrání či chlazení s maximálním ohledem na životní prostředí. Tepelná čerpadla NIBE se vyznačují srozumitelným ovládáním, příjemným designem a spolehlivým provozem. V sortimentu NIBE najdete také ohřívače vody, akumulační nádrže, zařízení pro solární systémy a celou řadu příslušenství.

 

Tepelné čerpadla NIBE

 

Tepelná čerpadla k dispozici ve variantách vzduch/voda, země/voda, ventilační tepelná čerpadla, rekuperační jednotky.

 

Kompletní sestava tepelného čerpadla a dalších prvků. Spolehlivě topí i při nízkých teplotách a má možnost aktivního chlazení v letním období.
Vysoce efektivní provoz  až do venkovní teploty -20 °C.

 

Aktivní chlazení, v případě potřeby je možné váš dům nejen vytápět, ale i chladit.

 

Tepelné čerpadlo NIBE vzduch/voda

dokáže pokrýt většinu nároků na vytápění. Pro potřeby špiček při velmi nízkých teplotách je však potřeba doplňkový zdroj. Tím může být váš stávající kotel, krbová vložka, solární panely. Nebo je tento doplňkový zdroj součástí zvoleného systému. Tepelné čerpadlo vzduch/voda je možné až do výkonu 16 kW.

pdfKatalog NIBE vzduch/voda

 

Tepelné čerpadlo NIBE země/voda

zdrojem tepla je energie obsažená v zemi, nebo ve spodní vodě. K provozu je potřeba realizace hlubinných vrtů nebo plošnýchkolektorů.Vhodně zvolené tepelné čerpadlo země/voda může být vaším jediným zdrojem tepla a teplé užitkové vody.

pdfKatalog NIBE země/voda

 

Ventilační tepelná čerpadla NIBE

energie teplého vnitřního vzduchu je využívána k vytápění, k ohřevu čerstvého přiváděného vzduchu a teplé vody. Pokud stavíte nový dům nebo budujete nové byty, je teď ideální čas využít energeticky úspornou technologii tepelných čerpadel NIBE. Nainstalujte si ventilační tepelné čerpadlo a budete si moci ve svém domě užívat zdravé klima s čerstvým vzduchem a zároveň snížíte spotřebu elektrické energie o více než 50 %.

pdfKatalog NIBE ventilační čerpadla

 

Rekuperační jednotka NIBE

rekuperace zabraňuje tepleným ztrátám při větrání a zajišťuje v objektu zdravé a příjemné prostředí. Rekuperační jednotky zajišťují předání tepla mezi vzduchem odváděným z objektu a čerstvým vzduchem přiváděným zvenčí do objektu. Tepelná energie obsažená v odpadním vzduchu není tedy bez užitku vyfukována do okolního prostředí, čímž se významně snižuje potřeba topení v objektu.

 

Systémové vnitřní jednotky a regulace

moduly a jednotky určené k řízení systému vytápění a ohřevu teplé vody. Systémové vnitřní jednotky a regulace jsou určeny ke kompletnímu řízení systému vytápění a ohřevu teplé vody. Umožňují propojení s tepelným čerpadlem vzduch / voda a s doplňkovými zdroji tepla jako jsou kotle, krbové výměníky, solární panely a další. Jediným zařízením tak můžete ovládat kombinovaný systém topení, ohřev teplé vody, vyhřívání bazénu a další doplňkové funkce. Vše s ohledem na maximalizaci úspor, bezproblémový provoz a bezpečnost.

 

Ohřívače vody NIBE

vysoce kvalitní zásobníky a ohřívače vody pro užitkovou i topnou vodu. Typy vhodné do malých chat i do komplexních systémů s tepelnými čerpadly.

pdfKatalog NIBE ohřívače vody

 

V nabídce:

  • ohřívače NIBE nerezové, dvouplášťové, velkoobjemové i optimalizované pro kombinaci se solárními systémy. Ohřívače vody NIBE jsou vhodné do letních chat stejně jako do velkých budov jako jsou hotely, nemocnice apod.
  • ohřívače DZD jsou stacionární zásobníky s vnitřní smaltovanou nádobou a se zvýšeno předávací plochou pro přípravu TUV, které jsou určeny pro tepelná čerpadla s možností dohřevu elektrickým tělesem řady TJ.